O nás

Jsme cestovní agentura - CA Ostrov-Sardinie,  která se více jak 15 let specializuje výhradně na italský ostrov Sardinie. Naše zaměření se netříští mezi další středomořské lokality, ale naopak se tak můžeme naplno věnovat tomu, čemu rozumíme a co umíme nejlépe.

V průběhu posledních let jsme ze strany našich klientů zaznamenali též značný zájem o nabídku jedinečných lahůdek, které si během pobytu u nás na Sardinii oblíbili. Na základě osobní zkušenosti a po zvážení všech okolností jsme se rozhodli, že pro Vás otevřeme nový e-shop se sardskými produkty.

Pečlivě jsme vybírali, ochutnávali, testovali, aby výrobky, které vám předkládáme, byly autentické, v té nejvyšší kvalitě a v myšlenkách vás přenesli alespoň na chvíli na tento kouzelný ostrov.

 V případě masných výrobků a sýrů padla naše volba na menšího výrobce, který při svědomitém výběru nakupuje veškeré suroviny výhradně od drobných farmářů z oblasti Gennargentu na Sardinii a právě to je hlavní faktor, na kterém je postavena top kvalita i jedinečnosti jejich produkce.

 Ochutnat můžete například lahodnou slaninu (pancetta), která se hned od počátku stala nejoblíbenější pochoutkou z naší nabídky. Dále pak sušené klobásy (salsiccia), ať už klasické nebo ochucené typickým místním vínem Cannonau nebo Vermentino.

 Ze sýrů stojí za zkoušku (a nikdy nezůstane jen u té první) nejvyhlášenější sýr celé Sardinie - Fiore Sardo DOP, sýr nejvyšší kvality, vyráběný výhradně z mléka ovcí žijících na pastvinách v tomto jedinečném prostředí. I další Pecorina – sýry z ovčího mléka v sobě nesou nezaměnitelnou stopu oblasti Gennargentu, jejich skvělá chuť je pak ovlivněna také délkou zrání, která jednotlivé druhy odlišuje.

 U vína byl výběr složitější, neboť skvělých vinařství (Cantina) je na Sardinii mnoho. Nicméně i zde jsme dokázali vybrat špičková vína z oblasti Sassari – Cantina Cherchi, a z oblasti Nuoro – Cantina Sedilesu, Cantina Oliena a Cantina Vike Vike.

 

V současné době intenzivně pracujeme na výběru olivových olejů, které se vám také chystáme nabídnout.

Věříme, že pokud tyto výjimečné produkty dodáme na váš stůl, bude vám chutnat……

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.