Dárkový balíček MAJORI SARDO

Kód: S031
Neohodnoceno
859 Kč
Momentálně nedostupné
Balíček obsahuje: Sýr Pecorino Fiore Sardo DOP, 310 g, Italský sýr – formaggio Regale, 300 g, Italský sýr – Provolone Sardo, 600 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sýr Pecorino Fiore Sardo DOP, 310 g Fiore Sardo je patrně nejznámějším sýrem špičkové kvality, jaký na Sardinii můžete ochutnat. Vyrábí se z ovčího mléka, výhradně ze speciálně šlechtěných sardinských plemen. Má naprosto dokonalou výraznou a intenzivní chuť. Tento sýr má v nabídce zcela výjimečnou pozici, je zkrátka nejlepší. Disponuje označením DOP (Denominazione di Origine Protetta), což znamená „chráněné označení původu“. Zraje minimálně 105 dní, konzistenci má tvrdou a drolivou, barvu nádherně žlutou, slámovou, vůni výraznou s intenzivní chutí. Dokonalý k těstovinám i nakrájený k vínům.

Italský sýr – formaggio Regale, 300 g Chuťově dokonale vyvážený Formaggio Il Regale je sýr vyrobený převážně z kravského mléka s přídavkem mléka ovčího. Je středně vyzrálý, tvrdší konzistence, lahodné chuti, má žlutou medovou barvu, kůrka okrového nádechu. Tento sýr se vyznačuje čerstvou chutí a vůní bylinek. Používá se nejen ke strouhání do různých omáček, ale je vhodný též do salátů a přímé konzumaci. Mléko je získáno z volně se pasoucích krav sardinských plemen. Doporučujeme k červenému vínu Cannonau.

Provolone je italský sýr vyráběný z kravského mléka z pařeného těsta (stejně jako např. mozzarella), typicky ve tvaru kapky. Má měkkou a pružnou strukturu, jemnou a lahodnou chuť.

Sýry jsou dodávány vakuově balené v dárkové krabičce, celková hmotnost zboží v balíčku je 1210g (+/- 10%)

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.